Hokeiści GKS Tychy zameldowali się w półfinale fazy play-off o Mistrzostwo Polski. Mistrz kraju pokonał w czwartym starciu Ciarko STS Sanok 4:1.

Początek spotkania pokazał, że zawodnicy będą raczej spokojnie wyczekiwać okazji do zdobycia gola, a nie będą forsować tempa. Dlatego też w pierwszej tercji nie padły żadne gole, a na otwarcie wyniku trzeba było czekać aż do 27. min.

Wówczas Jean Dupuy oddał mierzony strzał i dał prowadzenie Mistrzowi Polski. Trzy minuty później ten sam gracz podwyższył wynik, tym razem po ładnej indywidualnej akcji. GKS Tychy w 34. min. praktycznie przesądził o losach meczu i rywalizacji. Wtedy bowiem na 3:0 bramkę strzelił Alex Szczechura. Miejscowi znaleźli sposób na defensywę tyszan w 42. min., ale później razili nieskutecznością. Nie pomogło nawet wycofanie bramkarza, ale ten ruch wykorzystali podopieczni Krzysztofa Majkowskiego. Krążek w pustej bramce sanoczan ulokował Bartłomiej Jeziorski.

– To był najsłabszy mecz z tej całej serii, ale dla nas liczy się że wygraliśmy i że jesteśmy w półfinale – mówił po meczu Krzysztof Majkowski, trener GKS. – Zawsze mówię, żeby jak to jest możliwe serię zakończyć jak najszybciej bo każdy dodatkowy mecz to ryzyko odniesienia niepotrzebnych kontuzji. Lepiej odpocząć a mamy też zaplanowany sparing aby być w rytmie meczowym – dodał.

Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 1:4 (0:0, 0:3, 1:1).
0:1 Jean Dupuy – Paul Szczechura, Peter Novajovský (26:46)
0:2 Jean Dupuy – Paul Szczechura (29:59)
0:3 Alexander Szczechura – Christian Mroczkowski (33:17)
1:3 Eetu Elo – Riku Sihvonen, Maciej Witan (41:44, 5/4)
1:4 Bartłomiej Jeziorski – Filip Komorski, Mateusz Gościński (59:14, do pustej bramki)

GKS Tychy: Murray – Ciura, Novajovský; Dupuy, P. Szczechura, Wronka – Seed, Biro; A. Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Mesikämmen, Kotlorz; Gościński, Komorski, Jeziorski – Bizacki, Martin; Marzec, Rzeszutko, Galant.
Trener: Krzysztof Majkowski.