Hokeiści GKS Tychy w drugiej kolejce dopiero po rzutach karnych pokonali Zagłębie Sosnowiec. Decydujący rzut karny wykorzystał Alex Szczechura.

Pojedynek w Sosnowcu od początku mógł się podobać kibicom. Zawodnicy nie ograniczali się do defensywy, grały odważnie i nie uniknęły też błędów.

Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego już w 101. sek. objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Filip Starzyński poprawiając uderzenie Bartłomieja Pociechy. Z prowadzenia GKS cieszył się pół minuty, a Kamil Lewartowski był bezradny po strzale Nikiforowa. W 10. min. tyszanie drugi raz objęli prowadzenie, a tym razem gola strzelił Bartłomiej Jeziorski.

W drugiej tercji miejscowi mieli ogromny problem z grą w przewagach, bowiem aż trzykrotnie mieli na lodzie jednego zawodnika więcej. Tyszanie nie potrafili wykorzystać dwóch przewag. GKS nie potrafił też utrzymać prowadzenia, a Lewartowski skapitulował po strzale ex-tyszanina Jarosława Rzeszutki. Trzecia tercja była jeszcze bardziej emocjonująca. GKS Tychy ponownie wyszedł na prowadzenie, tym razem za sprawą Dienisa Sierguszkina.

Wydawało się, że obejmując trzeci raz prowadzenie podopieczni Majkowskiego już nie wypuszczą go z rąk. Zaczęli jednak łapać kary, a miejscowi dwa gole strzelili w przewagach – podwójnej i pojedynczej. Końcówka jednak należała do GKS Tychy. Christian Mroczkowski doprowadził do remisu, a do rozstrzygnięcia wyniku potrzebne były rzuty karne. Decydującego i dającego dwa punkty strzelił Alex Szczechura.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 4:5 k. (1:2, 1:0, 2:2, d.0:0, 1:2)
0:1 – Filip Starzyński – Bartłomiej Pociecha (01:41),
1:1 – Jewgienij Nikiforow (02:12),
1:2 – Bartłomiej Jeziorski – Jegor Fieofanow (09:51),
2:2 – Jarosław Rzeszutko – Damian Piotrowicz (38:45),
2:3 – Dienis Sierguszkin – Jegor Fieofanow (47:22),
3:3 – Jewgienij Nikiforow – Aleksandr Wasiljew, Tomasz Kozłowski (50:39, 5/3),
4:3 – Jarosław Rzeszutko (55:29, 5/4),
4:4 – Christian Mroczkowski – Michael Cichy (58:10).
4:5 – Alex Szczechura – decydujący rzut karny

GKS: Lewartowski – Seed, Bizacki (2); Szczechura (2), Cichy (2), Mroczkowski – Smirnow (2), Karkls (2), Sierguszkin, Fieofanow, Gruźla – Biro, Pociecha; Gościński, Starzyński, Jeziorski – Kotlorz, Michałowski (4); Marzec, Galant, Wróbel.
Trener: Krzysztof Majkowski