Hokeiści GKS Tychy udanie rozpoczęli etap gier kontrolnych. Tyszanie w pierwszym sparingu bez większych problemów pokonali 4:0 Tauron Podhale Nowy Targ.

Na ten moment długo czekali nie tylko zawodnicy, ale i kibice, którzy oglądali spotkanie z wysokości trybun. Nie zawiedli się, bo tyszanie wygrali mecz, choć widać było po nich brak świeżości.

W przekroju całego spotkania jednak GKS Tychy grał dojrzalej, kreując sobie sporo okazji do zdobycia goli. Składne akcje pozwalały się przedostawać pod bramkę „Szarotek”, a krążek cztery razy znalazł drogę do bramki. W pierwszej tercji podopieczni Andrieja Sidorienki dwukrotnie znaleźli sposób na defensywę gości, a na listę strzelców wpisali się Ondřej Šedivý i Mateusz Ubowski.

Kolejne dwie tercje przyniosły kolejne dwa gole. W drugiej partii Jakub Bukowski celnie przymierzył z bulika podwyższając wynik na 3:0. W 50. min. na listę strzelców natomiast wpisał się Christian Mroczkowski wykorzystując okres gry w przewadze „Trójkolorowych”. W regulaminowym czasie gry tyszanie wygrali 4:0, a w dodatkowej serii rzutów karnych 1:0. Jedynego karnego zdobył Bukowski.

W składzie GKS Tychy zabrakło obcokrajowców, którzy niedawno dołączyli do zespołu. Na lodzie więc nie pojawili się Olli Kaskinen, Alexander Younan, Jean Dupuy, Alexandre Boivin i Roman Szturc. Kibice mogli za to obejrzeć czeskiego defensora – Jakuba Březáka, który przebywa na testach w GKS.

W piątek (12.08.) GKS Tychy rozegra kolejny mecz kontrolny. Tym razem tyszanie zmierzą się z GKS Katowice. Początek gry na Stadionie Zimowym w Tychach o godz. 18:00.

GKS Tychy – Podhale Nowy Targ 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) karne: 1:0
1:0 Šedivý – Pociecha, Komorski (6:48),
2:0 Ubowski – Bukowski, Krzyżek (12:41),
3:0 Bukowski – Březák, Kasperek (26:04),
4:0 Mroczkowski – Pociecha, Šedivý (49:24)

Wykorzystany rzut karny: Jakub Bukowski

GKS: Fučík (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Komorski, Šedivý – Bagin, Jaśkiewicz; Jeziorski, Galant, Gościński – Sobecki, Bizacki; Marzec, Starzyński, Wróbel – Březák, Kasperek; Krzyżek, Ubowski, Bukowski.
Trener: Andriej Sidorienko.