Pięściarze MOSM Tychy bardzo dobrze spisali się w Mistrzostwach Śląska. Tyszanie wywalczyli cztery medale.

Ryszard Dziopa do Skoczowa zabrał trójkę swoich podopiecznych i wszyscy wywalczyli medale. Pięściarze MOSM Tychy udowodnili więc swoją wysoką formę i aspiracje.

W kat. 70 kg młodzieżowców walczyła Paulina Wróbel. Tyszanka w finale przegrała z zawodniczką Gardy Gierałtowice – Roksaną Hajduk. Tym samym tyszanka wywalczyła wicemistrzowski tytuł. Brązowy medal natomiast wywalczył kadet Brajan Kania (57 kg).

Jeszcze lepiej zaprezentowali się bliźniacy Jakub i Jacek Targiel, bowiem obaj wywalczyli złote medale. Jakub walcząc w kat. 63,5 kg juniorów pokonał w finale Oskara Hibnera z Knurowa. Natomiast Jacek w kat. 67 kg juniorów pokonał Nikodema Thenema z Gardy Gierałtowice.

– Obaj nasi złoci medaliści stoczyli trzy bardzo trudne pojedynki i potwierdzili wysoką formę, którą prezentowali podczas ubiegłorocznych mistrzostw Polski – mówił trener Ryszard Dziopa. – Możemy z nimi ponownie wiązać duże nadzieje na tegoroczne starty w najważniejszych imprezach.