Hokeiści GKS Tychy fazę play-off rozpoczęli w bardzo dobrym stylu. Tyszanie 5:0 pokonali na własnej tafli Ciarko STS Sanok. Dzisiaj potyczka nr dwa.

Mistrz Polski doskonale wszedł w mecz i pod początku kontrolował przebieg gry. Większość czasu tyszanie spędzali w ataku, choć zdobyli tylko jednego gola. W siódmej min. Paul Szczechura skutecznie poprawił strzał Jeana Dupuya i zdobył w ten sposób pierwszego gola dla tyszan w play-off. Jeszcze przed przerwą swoje okazje mieli Cichy, Mroczkowski i Jeziorski, ale wynik nie uległ zmianie.

Przerwa nic nie zmieniła w podejściu i nastawieniu miejscowych, którzy nadal utrzymywali kontrolę. Trzy min. po zmianie stron Peter Novajovsky uderzył nie do obrony i GKS podwyższył prowadzenie. Tyszanie wówczas grali w przewadze. W końcówce drugiej partii Szymon Marzec najczujniej zachował się w podbramkowym zamieszaniu i zdobył trzeciego gola. Z prawidłowością zdobytego gola nie zgadzali się przyjezdni, którzy za opóźnianie wznowienia gry zostali ukarani.

Sanoczanie tego dnia nie mieli argumentów, by podjąć wyrównaną walkę z GKS. Tyszanie natomiast grali swoje i w 46. min. za sprawą Christiana Mroczkowskiego podwyższyli prowadzenie. Sześć min. przed końcem gry wynik ustanowił Paul Szczechura i GKS Tychy pewnie wygrał pierwszy pojedynek.

Dzisiaj oba zespoły zmierzą się ponownie. GKS Tychy prowadzi w rywalizacji 1:0, a do awansu potrzebne są cztery zwycięstwa. Początek dzisiejszego starcia zaplanowano na godz. 18:00.

GKS Tychy – Ciarko STS Sanok 5:0 (1:0, 2:0, 2:0).
1:0 Paul Szczechura – Jean Dupuy (06:53)
2:0 Peter Novajovsky – Patryk Wronka – Jarosław Rzeszutko (22:41) 6/4
3:0 Szymon Marzec – Olaf Bizacki – Radosław Galant (36:23)
4:0 Christian Mroczkowski – Michael Cichy (45:40)
5:0 Paul Szczechura – Jean Dupuy – Peter Novajovsky (53:58)

GKS Tychy: Raszka (Murray) – Ciura, Novajovsky; Dupuy, P. Szczechura, Wronka – Seed, Biro; A. Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Kotlorz; Gościński, Komorski, Jeziorski – Bizacki, Mesikammen; Marzec, Rzeszutko, Galant.