KKS Polonia Tychy w najbliższym sezonie zagra w III lidze! Tyszanki pierwszy raz wystąpią na szczeblu międzywojewódzkim.

Licząca sobie 11 lat Polonia do tej pory nie miała okazji rywalizować z zespołami spoza województwa. Teraz, dzięki reorganizacji kobiecych rozgrywek, tyszanki zagrają w III lidze grupie 3. i mierzyć się będą z ekipami z województwa śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Polonia od momentu reaktywacji występowała w III lidze. W sezonie 2013/14 była o krok od awansu do II ligi, ale wówczas zabrakło jej punktu. Dwa lata później przegrała w barażach z GKS Katowice. Poprzedni sezon podopieczne Marcina Piekarskiego spędziły w IV lidze kobiet, ale przez reorganizację i przetasowania w składach III ligi tyszanki wracają na trzeci poziom rozgrywkowy.

Ma się on rozpocząć się w ostatni weekend sierpnia (28.08.-29.08.). Polonia walkę w oficjalnych meczach rozpocznie już tydzień wcześniej. 22 sierpnia tyszanki w ramach Pucharu Polski zagrają z LKS Goczałkowice.

W III lidze kobiet, grupie III w sezonie 2021/22 zagrają: Czarni II Sosnowiec, Ślęza Wrocław, Stilon Gorzów Wielkopolski, Promień Żary, KKS Zabrze, Plon Błotnica Strzelecka, Unia Opole, Polonia Świdnica, Chrobry Głogów, Polonia Tychy, ULKS Bogdańczowice, Mitech Żywiec.