Porażki w ostatnich wyjazdowych meczach ligowych poniosły zespoły TKS Tychy i GKS Futsal Tychy. Przed własną publicznością przegrali natomiast koszykarze GKS II Tychy.

Zarówno siatkarze, jak i koszykarze musieli uznać wyższość zespołów z Krakowa. Futsalowcy natomiast przegrali w Gliwicach.

TKS Tychy wyjazdowego starcia z Hutnikiem nie będzie miło wspominał. Zespół Marcina Nycza w pierwszym secie przegrał do 18 mając sporo problemów z zatrzymaniem rywali. Drugi set należał do tyszan, którzy po wyrównanej wymianie wygrali do 23. Kolejne dwa sety należały już do krakowian, którzy wygrali je do 17 i 20, a całe spotkanie 3:1.

Hutnik Kraków – TKS Tychy 3:1 (25:18, 23:25, 25:17, 25:20).

Koszykarze GKS II Tychy mierzyli się na własnym parkiecie z KK UR Bozza Kraków. Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli tyszan, którzy po pierwszej kwarcie mieli już 19 punktów straty. W drugiej tyszanie odrobili siedem punktów i na przerwę schodzili ze sporą stratą.

Po zmianie stron osłabieni brakiem Artura Ziaji, Tomasza Bzdyry i Jakuba Nowaka tyszanie nie zdołali nawiązać wyrównanej walki z rywalami. Krakowianie systematycznie powiększali swoją przewagę i w pełni zasłużenie wygrali w tyskiej Hali Sportowej dając popis skuteczności w ataku. Spotkanie zakończyło się wygraną KK UR Bozza Kraków 94:75.

GKS II Tychy – KK UR Bozza Kraków 75:94 (12:31 | 27:20 | 19:31 | 17:12).
GKS II: Karwat 18 (6/6 za 2), Szczepanek 12 (6 zbiórek), Danielak 11 (5 przechwytów), Polakowski 10, Chodukiewicz 10 (5 zbiórek), Hadam 5 (5 zbiórek), Gierlotka 5, Wspaniały 2, Jakacki 2, Mertus, Zogrodnik.

Wyjazdowy mecz przegrali też zawodnicy GKS Futsal Tychy. Tyszanie jechali do Gliwic w roli lidera 1. Ligi, a szlagierowy pojedynek mógł się podobać. Sośnica w 16. min. objęła prowadzenie po dość przypadkowej akcji. Tyszanie wyrównali w 23. min., kiedy to Piotr Pytel skutecznie dobił uderzenie Grzegorza Migdała. Miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie w 26. min. po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego.

Wynik już do końca spotkania nie uległ zmianie, a Sośnica dzięki wygranej wskoczyła na fotel lidera 1. Ligi.

Sośnica Gliwice – GKS Futsal Tychy 2:1 (1:0). Bramka: Pytel (23.).