Drugi zespół koszykarskiego GKS Tychy zaliczył falstart. Tyszanie na inaugurację nowego sezonu przegrali u siebie z MKKS Rybnik 73:84.

Tyszanie na inaugurację rozgrywek mierzyli się z MKKS Rybnik. Po tyszanach nie do końca wiadomo było czego się spodziewać, bowiem na tym poziomie rozgrywkowym to był ich debiut.

Początek meczu był jednak dobry w wykonaniu młodej ekipy z Tychów. Goście stawiali opór, jednak po pierwszej kwarcie tyszanie prowadzili dwoma oczkami. W drugiej partii zespoły spuściły z tonu, więcej było nieskuteczności co odbiło się na wyniku. Na przerwę jednak GKS II schodził prowadząc 31:27.

Po zmianie stron goście zabrali się do odrabiania strat, a w ataku grali zdecydowanie lepiej. Szybko z nawiązką odrobili stratę i przed decydującym starciem minimalnie prowadzili 46:44. Losy spotkania rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie, w której zespoły zagrały bardzo skutecznie. Goście jednak byli lepszym zespołem i zasłużenie wygrali na inaugurację sezonu.

Kolejny mecz ligowy GKS II Tychy zagra na wyjeździe z Oknoplast AZS AGH II Kraków. Starcie zaplanowano na niedzielę (04.10.) na godzinę 20:45.

GKS II Tychy – MKKS Rybnik 73:84 (18:16, 13:11, 13:19, 29:38).
GKS II: Ziaja 22 (2 bloki), Nowak 12 (6 zbiórek), Viscardi 11, Wspaniały 10 (7 asyst), Szczepanek 7, Jakacki 3, Bzdyra 2, Danielak 2, Gierlotka 2, Karwat 2, Polakowski, Chodukiewicz.