Piłkarze GKS Tychy wczoraj mierzyli się w meczu kontrolnym z Garbarnią Kraków. Mecz ten jednak został przerwany w 40. min. przez potężną ulewę z gradobiciem.

Dominik Nowak w pierwszym sparingu przed własną publicznością desygnował do gry dwóch wcześniej pozyskanych graczy – Antonio Domingueza i Patryka Mikitę, a w bramce postawił na Kacpra Danę. W składzie brakowało jeszcze najnowszego nabytku – Petera Buchty.

Spotkanie doskonale ułożyło się dla „Trójkolorowych”, którzy już w ósmej min. objęli prowadzenie po strzale Patryka Mikity. W 24. min. wynik podwyższył celnym uderzeniem głową Daniel Rumin. Napastnik GKS wykorzystał podanie Macieja Mańki. Rumin po niespełna pół godz. gry zdobył swojego drugiego gola.

Tyszanie prowadzili 3:0 i w pełni kontrolowali przebieg gry. W 40. min. spotkanie jednak zostało przerwane przez potężną nawałnicę z gradobiciem. Mecz już nie został przerwany, bowiem boisko została całkowicie zalane i nie nadawało się do dalszej gry.

GKS Tychy kolejny mecz kontrolny rozegra w najbliższą sobotę (02.07.). Tyszanie zmierzą się ze Skrą Częstochowa w nietypowym systemie czasowym, bowiem rozegrane zostaną cztery półgodzinne części. Początek spotkania przy ul. Andersa w Tychach zaplanowano na godz. 11:00.

GKS Tychy – Garbarnia Kraków 3:0 [MECZ PRZERWANY W 40. MINUCIE] 1:0 – Patryk Mikita (8.)
2:0 – Daniel Rumin (24.)
3:0 – Daniel Rumin (29.)

GKS Tychy: 22. Kacper Dana – 5. Maciej Mańka, 78. Nemanja Nedić, 33. Kamil Szymura – 24. Dominik Połap, 88. Antonio Dominguez, 20. Mateusz Czyżycki, 27. Krzysztof Wołkowicz – 17. Marcin Kozina, 19. Daniel Rumin, 79. Patryk Mikita. Trener Dominik Nowak.