Piłkarze GKS Tychy mają za sobą pierwszy mecz sparingowy. Tyszanie na boisku Kuźni Ustroń zremisowali po niezłym meczu z MFK Karvina 3:3.

W pierwszej połowie zespół Artura Derbina grał dobrze i stwarzał sobie lepsze okazje podbramkowe. Szczególnie po akcjach oskrzydlających robiło się gorąco pod słowacką bramką. Gola jednak zdobyli zawodnicy MFK Karvina po nieco ponad kwadransie gry. Piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego zbyt krótko wybili obrońcy GKS, a Mangabeira mocnym strzałem przy słupku pokonał Konrada Jałochę.

Po objęciu prowadzenia rywale zaczęli groźniej atakować. Więcej goli w pierwszej części gry jednak nie padło, a dwukrotnie tyszan uratował słupek. Na drugą połowę Artur Derbin desygnował całkiem nową jedenastkę. Po godzinie gry GKS doprowadził do wyrównania, a celnym uderzeniem głową popisał się Kamil Kargulewicz. Długo jednak na tablicy wyników nie widniał remis, bo już dwie min. później MFK Karvina ponownie wyszedł na prowadzenie. Adrian Odyjewski był bezradny przy strzale głową.

Dziesięć minut później prostopadłe podanie Sebastiana Stebleckiego pewnym strzałem na gola zamienił wracający do gry po kontuzji Michał Staniucha. Odpowiedź rywali była jednak natychmiastowa i już w kolejnej akcji ponownie objęli prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu GKS, a gola na wagę remisu zdobył Kargulewicz, któremu asystował Steblecki.

3:3 – Kamil Kargulewicz (84.)

GKS Tychy: I połowa: Konrad Jałocha – Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz – Bartosz Biel, Jakub Piątek, Wiktor Żytek, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Kozina – Tomáš Malec. II połowa: Adrian Odyjewski – Dominik Połap, Bartosz Zarębski, Łukasz Sołowiej, Bruno Wacławek – Kacper Piątek, Marcel Misztal (75. Miłosz Pawlusiński), Oskar Paprzycki, Sebastian Steblecki, Kamil Kargulewicz – Michał Staniucha. Trener Artur Derbin.