Dwa mecze wystarczyły drugiej drużynie koszykarskiego GKS Tychy, by wywalczyć awans do 2. Ligi. Tyszanie w drugim meczu pokonali Pogoń Ruda Śląska 94:79.

Podopieczni Wojciecha Jagiełki w pierwszym meczu pokonali gospodarzy turnieju 85:82, co było dobrą zapowiedzią chęci walki tyszan o drugą ligę. GKS II potwierdził swoją dyspozycję w meczu z Pogonią Ruda Śląska.

W derbach z Pogonią tyszanie zagrali niemal doskonale. Od początku gry zespół Jagiełki prowadził grę, a przede wszystkim był skuteczny w ataku. zespół z Rudy Śląskiej nie był w stanie zatrzymać „Trójkolorowych”, którzy na przerwę schodzili prowadząc 53:37. Dawało to dużo nadziei na drugie dwadzieścia minut gry.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a tyszanie dalej przeważali i przede wszystkim kontrolowali wynik. Utrzymywali bezpieczną przewagę grając bardzo dobrze w defensywie. Ostatecznie zespół Wojciecha Jagiełki wygrał derbowe starcie 94:79, a korzystne wyniki pozostałych spotkań pierwszej i drugiej rundy dały tyszanom awans do 2. Ligi!

Na zakończenie turnieju w Zgierzu GKS II zmierzy się z AZS Politechnika Warszawska. Początek tego starcia o godz. 12:30.

GKS II Tychy – K.S. Pogoń Ruda Śląska 94:79 (53:37).
GKS II: Nowak 17, Ziaja 17, Danielak 15, Wspaniały 12, Chodukiewicz 10, Viscardi 8, Jakacki 6, Polakowski 5, Gierlotka 4, Szczepanek, Hadam, Cieślak.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.