Kibice szanowali go za godne reprezentowanie GKS Tychy na lodzie. Teraz będzie miał inne zadania, ale kibice z pewnością cieszą się z powrotu Jarosława Rzeszutko do klubu.

„Rzeszut” kilka tygodni temu oficjalnie pożegnał się z kibicami „Trójkolorowych”, a ostatnie miesiące poświęcił pracy z młodzieżą. Współpracował również z TVP Sport jako ekspert.

Jarosław Rzeszutko wraca do GKS Tychy w zupełnie nowej roli. Będzie pełnił funkcję kierownika sekcji hokeja na lodzie, a na stanowisku zastąpi Wojciecha Matczaka. – Nominacja jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Nie spodziewałem się, że rok po zakończeniu kariery pojawi się taka propozycja. Myślę, że jestem przygotowany do nowej roli. Od dłuższego czasu zajmowałem się skanowaniem wielu europejskich lig i na pewno jestem na bieżąco – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy.

Dzięki pracy w roli eksperta w TVP Sport Rzeszutko jest na bieżąco z wydarzeniami w polskiej lidze. – Miałem również okazję z bliska obserwować spotkania w Tauron Hokej Lidze. Chciałbym teraz pomóc w rozwoju zespołu i wierzę, że wspólnymi siłami wszyscy do tego doprowadzimy – dodaje.

Zadaniem nowego kierownika sekcji będzie ścisła współpraca ze sztabem szkoleniowym w kwestii transferów i rozmów z zawodnikami. Będzie również skupiał się na obserwacji zawodników, którzy potencjalnie będą mogli zasilić szeregi „Trójkolorowych”. Jednak jednym z najważniejszych zadań będzie współpraca z trenerami grup młodzieżowych oraz wzmocnienie relacji na linii GKS Tychy – MOSM Tychy.

Jarosław Rzeszutko w barwach GKS Tychy zdobył 167 goli i zanotował 175 asyst. W Pucharze Kontynentalnym zaś był najlepiej punktującym graczem tyszan notując 12 goli i osiem asyst. W dorobku ma cztery Mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski i brązowy medal Pucharu Kontynentalnego.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.