Siatkarki TKS Tychy zajęły drugie miejsce w turnieju w Olsztynie, dzięki czemu zagrają w barażach o II ligę.

Tyszanki turniej rozpoczęły od pojedynku z UKS Dębowianką Dębowiec. Podopieczne Krzysztofa Pałki pierwsze dwa sety oddały rywalkom, grając nie skutecznie. W kolejnych jednak już złapały swój rytm, dzięki czemu ostatecznie po tie-breaku pokonały rywalki.

W meczu inaugurującym turniej gospodynie – AZS OSW Olsztyn pokonały UKS Sobieski 46 Lublin 3:0 (25:19, 25:20, 25,18).

TKS Tychy – UKS Dębowiania Dębowiec 3:2 (22:25, 15:25, 25:20, 25:18, 15:10)
TKS: Skrzypczak, Kwaśny, Chmielińska, Bojdoł, Kliza, Gawrysiak i Chłopik – libero oraz Widłok, Hawryło.

Gorzej zawodniczki TKS wypadły w drugim meczu. UKS Sobieski 46 Lublin wprawdzie przegrywał w pierwszym secie już 7:15, jednak tyszanki zaczęły popełniać błędy, przez co przegrały do 22. W drugim secie także było zdecydowanie za dużo błędów, szczególnie w ataku. Trzeci set był dla TKS, ale w czwartym zabrakło już siły i wiary w wygraną.

UKS Sobieski 46 Lublin – TKS Tychy 3:1 (25:22, 25:23, 24:26, 25:17).

Ostatni mecz tyszanki musiały wygrać, aby awansować, a rywalem były gospodynie. W przypadku wyniku 3:0 TKS wywalczyłby bezpośredni awans do II ligi poprzez zajęcie pierwszego miejsca w turnieju.

Wszystko szło według planu, bowiem pierwszy set podopieczni Krzysztofa Pałki wygrały do 22. W drugim jednak próbowały niekonwencjonalnych zagrań, przez co przegrały do 22, co oznaczało, że olsztynianki zajmą pierwsze miejsce. W kolejnych setach jednak tyszanki zagrały jak należy i wygrały do 16 i do 18, dzięki czemu zajęły drugie miejsce w zawodach.

TKS Tychy o awans do II ligi kobiet zmierzy się w barażach, gdzie rywalem będzie ktoś z trójki: Wieliczka, Tarnobrzeg, Myślenice. Pierwszy mecz na pewno odbędzie się na wyjeździe 18 maja, a rewanż tydzień później w Tychach.

AZS OSW Olsztyn – TKS Tychy 1:3 (22:25, 25:22, 16:25, 18:25).