Piłkarze GKS Tychy mają za sobą pierwszą grę kontrolną w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Tyszanie przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 1:3.

Spotkanie od początku odbywało się pod dyktando miejscowych, którzy częściej atakowali i poważniej zagrażali bramce Konrada Jałochy. Ten jednak długo zachowywał czyste konto, a piłka albo mijała cel albo padała łupem bramkarza GKS.

Tyszanie przetrzymali napór Śląska, a w 39. min. samie zadali cios. Ostre dośrodkowanie w pole karne Krzysztofa Wołkowicza celną główką zakończył Daniel Rumin. GKS Tychy na przerwę schodził prowadząc 1:0. Dominik Nowak na drugą połowę wpuścił m.in. testowanych Aleca Mudimu i Ezana Kahsaya.

Miejscowi po zmianie stron jeszcze bardziej podkręcili tempo, a na efekty tego czekać musieli tylko cztery minuty. Fatalny błąd popełnił Nemanja Nedić, z którego rywal musiał skorzystać i doprowadził do remisu. Podopieczni Nowaka również szukali drugiego gola, a najbliżej był Maciej Mańka, który groźnie uderzał z rzutu wolnego. Śląsk w 67. min. dopiął swego i objął prowadzenie, a w 85. min. po rzucie rożnym strzelając trzeciego gola zamknął mecz.

Śląsk Wrocław – GKS Tychy 3:1 (0:1)
0:1 – Daniel Rumini (39.)
1:1 – Javier Ajenjo Hyjek (49.)
2:1 – Piotr Samiec-Talar (67.)
3:1 – Erik Expósito (85. rzut karny)

GKS Tychy: 13. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 18. Nemanja Nedić (73, 27. Kamil Szymura), 27. Kamil Szymura (46, 4. Alec Mudimu) – 25. Kamil Kargulewicz (46, 6. Dominik Połap), 26. Wiktor Żytek (81, 15. Tomáš Malec), 8. Mateusz Czyżycki, 11. Krzysztof Wołkowicz (73, 25. Kamil Kargulewicz) – 19. Daniel Rumin (73, 20. Gracjan Jaroch), 15. Tomáš Malec (46, 7. Ezana Kahsay), 20. Gracjan Jaroch (46, 17. Marcin Kozina). Trener Dominik Nowak.