Arkadiusz Sobecki, który został niedawno zwolniony z GKS Tychy znalazł już nowego pracodawcę. Zakończyła się też transferowa saga z udziałem bramkarza ze Szwecji.

W ostatnich tygodniach można było usłyszeć o chęci zatrudnienia w Tychach Antona Svenssona. Szwedzki bramkarz miał mieć oferty z GKS Tychy oraz Zagłębia Sosnowiec, ale ostatecznie zostanie w ojczyźnie.

Tegoroczne rozgrywki Svensson rozpoczął w IF Troja-Ljungby, czyli beniaminka drugiej ligi szwedzkiej. Jego kontrakt obowiązuje do 15 listopada, ale już wiadomo, że zostanie przedłużony. Szwed miał być zastępstwem zawieszonego za grę w zakładach bukmacherskich Wictora Ragnewalla, który właśnie 15 listopada wraca do gry.

Tyszanie mieli złożyć bramkarzowi, który bronił w tym sezonie ze skutecznością 89,5% lepszą ofertę niż Zagłębie Sosnowiec, ale ten ostatecznie zdecydował się zostać w ojczyźnie.

Zwolniony ostatni z GKS Arkadiusz Sobecki już znalazł nowego pracodawcę. 41-latek będzie pracował w UKH Unii Oświęcim, gdzie również będzie zajmował się szkoleniem bramkarzy. Przypomnijmy, że Sobecki to legenda GKS Tychy, z którym zdobył dwa złote medale Mistrzostw Polski. Po zakończeniu kariery pracował w sztabie szkoleniowym oraz współpracował też z bramkarzami reprezentacji Polski juniorów i seniorów.