Tychy Falcons rozbili wczoraj w Warszawie tamtejsze Sokoły 52:0! Tyszanie potrzebowali tej wygranej, która jest pierwszą w sezonie.

Mecz obu zespołów przez sympatyków nazywany był Bird Bowl. To z powodu nazw obu ekip, bo przy ul. Konwiktorskiej 6 mierzyły się Orły z Sokołami. W naturze to raczej Orły miałyby przewagę, na boisku jednak Sokoły nie dały najmniejszych szans rywalowi.

Falcons już od początku gry dominowali i pewnie zdobywali punkty. Do przerwy tyszanie prowadzili już 37:0, co niemal zapewniało im wgraną w tym spotkaniu. W przerwie kibice bardziej się zastanawiali jakie będą rozmiary tej wygranej. Ostatecznie wynik zatrzymał się na 52 zdobytych punktach.

Tychy Falcons zagrali rewelacyjnie notując skok na drugą pozycję w ligowej tabeli. Najlepszym polskim zawodnikiem tego spotkania został wybrany Jan Szwej, a MVP meczu Aksel Kocyła.

Warsaw Eagles – Tychy Falcons 0:52 (0:14, 0:23, 0:7, 0:8).

W kolejnym meczu, który rozegrany zostanie w najbliższą sobotę (14.05) w Tychach, Falcons zagrają przeciw Lowlanders Białystok.