Koszykarska rezerwa GKS Tychy ma za sobą pierwszy mecz kontrolny. Tyszanie pokonali na wyjeździe MCKiS Jaworzno 83:71.

Zespół prowadzony przez Tomasza Jagiełkę spisał się bardzo dobrze. Od początku gry tyszanie byli stroną przeważającą, a szczególnie dobra w ich wykonaniu była pierwsza kwarta.

GKS II po kapitalnej grze w ataku i skutecznej w defensywie wygrał ją 24:13. Druga była równie dobra w ofensywie, ale goście zabrali się za odrabianie strat. To im jednak nie wychodziło, bo tyszanie kontrolowali przebieg gry. Na przerwę „Trójkolorowi” schodzili prowadząc 10 punktami.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Tyszanie znowu powiększyli swoją przewagę i przed decydującą wymianą na tablicy widniał wynik 67:54. Czwarta partią była podobna do drugiej – gospodarze próbowali odrabiać straty, ale tyszanie kontrolowali poczynania na parkiecie. Dzięki temu GKS II Tychy wygrał w Jaworznie 83:71.

MCKiS Jaworzno – GKS II Tychy 71:83 (13:24, 22:21, 19:22, 17:16).
GKS: Danielak 14, Gierlotka 14, Karwat 13, Wspaniały 8 Szczepanek 8, Viscardi 8, Hadam 6, Jakacki 4, Cieślak 4, Mertus 2, Woźniak 2, Polakowski. Trener Tomasz Jagiełka.