Rezerwa GKS Tychy rozegrała już pierwszy mecz kontrolny. Tyszanie musieli uznać wyższość Polonii Łaziska Górne przegrywając 1:2.

Jarosław Zadylak w Łaziskach do gry desygnował niemal całkowicie inny zespół, niż ten, który miał do dyspozycji rok temu. Rezerwa tyszan została mocno osłabiona, a do gry wprowadzani są najlepiej zapowiadający się juniorzy z AP GKS Tychy. – Nie da się ukryć, że druga drużyna będzie w tym sezonie w przebudowie. Na dwudziestu zawodników, którzy wystąpili w pierwszym sparingu raptem czterech było z pierwszego składu poprzedniego sezonu – mówił trener tyszan.

Spotkanie tyszanie dobrze rozpoczęli mecz. W 34. min. Orliński dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a tą sprytnie trącił Bartosz Zarębski otwierając wynik spotkania. Wynik ten utrzymał się do przerwy, po której trener Zadylak desygnował do gry kilku nowych zawodników.

Gospodarze wyrównali w 56. min. po koronkowej akcji. Miejscowi wymienili kilka podań w polu karnym tyszan, a Czarnogłowski był bezradny przy precyzyjnym uderzeniu w okienko jego bramki. Miejscowi drugiego gola zdobyli dziesięć min. przed końcem spotkania, a bramkarz tyszan nie miał nic do powiedzenia w sytuacji sam na sam.

Trener tyszan dobrze ocenił występ swoich podopiecznych, szczególnie w pierwszej połowie. – Jeśli chodzi o sam mecz to z pierwszej połowy jestem zadowolony. Natomiast po zmianie stron wyglądało to dużo słabiej, ale to wynikało z licznych zmian – mówił.

Polonia Łaziska Górne – GKS II Tychy 2:1 (0:1). Bramka: Zarębski (34.).
GKS II Tychy: 1. Czarnogłowski – 5. Rabiej, 19. Kopczyk, 4. Zarębski, 17. K. Kokoszka, 24. Kacprowski, 20. Oleksy, 7. Jaroch, 18. Orliński, 25. Kawka, 11. Żelazowski oraz 6. Hachuła, 27. Piotr Konewka, 16. Jabłoński, 8. Borowski, 32. Paweł Konewka, 3. Bębenek, 34. Zawodnik testowany, 23. Korfel, 14. Parysz. Trener Jarosław Zadylak.