Hokeiści GKS Tychy w końcu zagrali tak, by zadowolić swoich fanów. Tyszanie rozbili 6:0 KH Energę Toruń i pozostali w walce o Turniej Finałowy Pucharu Polski.

Zespół Krzysztofa Majkowskiego nie mógł pozwolić sobie na stratę punktów, bowiem wówczas straciliby szansę na grę o Puchar Polski. A to było celem tyszan na pierwszą fazę rozgrywek.

GKS Tychy kapitalnie rozpoczął mecz z wiceliderem PHL, bo już w trzeciej min. wyszedł na prowadzenie. Mateusz Gościński oddał celny strzał z powietrza zaskakując bramkarza rywali. W połowie tercji gospodarze podwyższyli prowadzenie, a swojego premierowego gola dla „Trójkolorowych” zdobył niedawno pozyskany obrońca – Grigorij Żełdakow. Wynik 2:0 był i tak najniższą karą dla gości, którzy grali przewidywalnie i bardzo nieskutecznie.

W 22. min. goście mogli zmniejszyć stratę, ale grając w osłabieniu trafili tylko w słupek. Tyszanie wyprowadzili natomiast szybką kontrę, którą celnym trafieniem zakończył Bartłomiej Jeziorski. Przed trzecią tercją wydawało się, że torunianie są jeszcze w stanie wrócić do gry. Szybko jednak ich nadzieje zostały pogrzebane.

W 45. min. grający w osłabieniu tyszanie zdobyli czwartego gola. Na listę strzelców wpisał się Denis Siergushkin. 21 sek. później było już 5:0, a tym razem grających w przewadze rywali zaskoczył Jegor Fieofanow. Wynik na 6:0 w 56. min. ustanowił Szymon Marzec, a GKS Tychy w pełni zasłużenie wygrał ten pojedynek.

Był to prawdopodobnie najlepszy mecz GKS Tychy od początku sezonu. Tyszanie grali odważnie, a co najważniejsze skutecznie – zarówno w defensywie, jak i ofensywie.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
1:0 – Mateusz Gościński – Bartłomiej Pociecha (02:17),
2:0 – Grigorij Żełdakow – Radosław Galant, Alex Szczechura (10:54),
3:0 – Bartłomiej Jeziorski – Denis Siergiuszkin (21:27,5/4) ,
4:0 – Denis Siergiuszkin – Jegor Fieofanow (45:00, 4/5),
5:0 – Jegor Fieofanow – Denis Siergiuszkin (45:21, 4/5),
6:0 – Szymon Marzec – Jan Krzyżek (55:25).

GKS Tychy: Lewartowski – Seed, Bizacki; Szczechura, Galant, Mroczkowski – Smirnow, Żełdakow; Siergiuszkin, Fieofanow, Witecki (27) – Pociecha, Biro; Gościński(2), Wróbel, Jeziorski – Michałowski, Kasperek; Marzec, Ubowski, Krzyżek (2).
Trener: Krzysztof Majkowski.