Tyscy judocy znowu pokazali klasę. Zawodnicy UKS Ippon wrócili z turnieju w Bochni z sześcioma medalami.

Podopieczni Urszuli Bożek wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Judo, które rozgrywane były w Bochni. Tyski klub reprezentowało ośmiu zawodników, a w turnieju wzięło udział 251 zawodników z 31 klubów z Małopolski, Podkarpacia, Śląska i woj. Świętokrzyskiego.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, a walki interesujące i pełne emocji. Tyszanie wywalczyli aż sześć medali! Marta Simon stanęła na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii. Srebrne krążki wywalczyła Nikola Jarosińska, Maja Warchoł, Sandra Mokry i Kinga Cichoń, natomiast brąz Nadia Sroka.

Miejsca punktowe zajęli też Konrad Goliński i Dawid Czerwiński. Pierwszy z nich był czwarta, a drugi piąty w swoich kategoriach.