Miniony weekend był intensywny dla zespołów występujących w Robimy Remonty Tyskiej Lidze Futsalu. Tradycyjnie już nie zabrakło sensacyjnych rozstrzygnięć.

Swoje pierwsze, jakże sensacyjne zwycięstwo odniosła ekipa Kamratów z Wembley. Ich ofiarą została ekipa wicemistrza ligi – The Naturat, która dyktowała warunki w tym meczu, ale nie potrafiła sforsować defensywy rywala. Na domiar złego przytrafił im się błąd, po którym zawodnik The Naturat dopuścił się faulu w polu bramkowym, a Kamraci pewnie wykorzystali rzut karny i wygrali 1:0.

Kapitalne widowisko stworzyli zawodnicy Adwokatów Śląskich i FC Dallas. Pierwsi do przerwy prowadzili 5:2 i nic nie wskazywało na to, że mogą stracić punkty. Po zmianie stron Bracia Pytel i kompanii jednak ruszyli do odrabiania strat. Na minutę przed końcem meczu Adwokaci prowadzili już zaledwie golem i sprawy w swoje ręce wzięli bracia Pytel – Piotr i Paweł. Pierwszy z nich wyrównał, a drugi tuż przed końcem gry zdobył zwycięskiego gola.

Zwycięstwo odnieśli też Piłkarscy Emeryci, którzy mierzyli się z Jesionami. Grając cały mecz z wycofanym bramkarzem jednak nie byli w stanie ograć Emerytów, którzy wykorzystali swoje okazje i wygrali 3:1. W drugiej lidze TLF nie było niespodzianek, choć po pierwszych połowach na nie się zanosiło. Ostatecznie jednak Bieruńskie Grajki ograły 6:5 Antrax, a Luz Blues Team uległ Pampelunie 3:4.

W niedzielę również nie brakowało emocji. FC Dallas 5:2 ograli Pd Jesionami i awansowali na trzecie miejsce w tabeli Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu. Zaskakująco łatwo Bad Boys uporali się z FROM UA wygrywając 4:1. W drugiej lidze gra jest tak wyrównana, że nadal nie ma wyraźnego kandydata do awansu, bowiem szanse na to zachowało.. pięć z sześciu zespołów!

Oszołomy wygrały trzeci mecz z rzędu, tym razem odprawiając Pampelunę (4:1). Doskonałe spotkanie rozegrała też ekipa Luz Blues Team, która 5:1 rozbiła „A”msterdam. W najbliższy weekend Robimy Remonty Tyska Liga Futsalu będzie pazować.