Są biegi uliczne i jest Tyski Półmaraton. To zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna impreza sportowa w naszym mieście!

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki rozegrana zostanie już 12. raz. Z roku na rok poziom organizacyjny, a przy tym też i sportowy poprawia się, by zadowolić najbardziej wybrednych zawodników i.. kibiców.

Podobnie jak w ostatnich latach start biegu zlokalizowany będzie przy Stadionie Miejskim Tychy, a meta na Stadionie Lekkoatletycznym. Tradycyjnie zawody rozegrane zostaną w pierwszą sobotę września (01.09.). Trasa poprowadzona będzie miejskimi ulicami, wokół jeziora Paprocańskiego i zahaczy też o znane fanom tyskiego Park Runu „Trzy Stawy”.

Limit uczestników wynosi dwa tysiące, a organizator poza emocjami sportowymi zapewnia wyjątkowe pamiątkowe koszulki, którymi w tym roku będą.. bezrękawniki! Podobnie jak w poprzednich edycjach możliwe jest wystawienie do startu sztafety, a osobno prowadzona będzie klasyfikacja biegaczy z dzieckiem w wózku i osób w wózkach.

SPLA przygotowało jedną nowość, jaką jest klasyfikacja.. drużynowa! Będą też tradycyjnie już biegi dla dzieci, atrakcje dla najmłodszych, a mieszkańcy Tychów mogą liczyć na zniżkę. Najniższa kwota wpisowego, która wynosi 99 zł (dla tyszan – 10 zł zniżki) obowiązuje do końca kwietnia. Organizator koszulki gwarantuje tylko zawodnikom, którzy zapiszą się do 4 sierpnia.

Zapisy prowadzone są przez portal dostartu.pl.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.