Tyscy kajakarze i kajakarki wystartowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie.

Zawodnicy MOSM Tychy w Poznaniu spisali się dobrze, choć nie zdołali wywalczyć medali. Pokazali jednak charakter podczas startów w trudnych warunkach atmosferycznych.

Najlepiej z młodzików spisała się Oliwia Goj, która zajęła piątą pozycję w K-1 na 2km. Szósty był w tej samej konkurencji Borys Boba, który startował również w K-2. W duecie z Tomaszem Podlewskim był 17. Podlewski w eliminacjach K-1 na 2km był 17.

Tyscy juniorzy natomiast startowali ze starszymi zawodnikami. Różnice były widoczne, ale mimo to Wojciech Mielnik i Karol Szczepanek mogą być z siebie zadowoleni. Pierwszy z nich zajął dziewiąte miejsce w K-1 na 500m, a w duecie tyszanie uplasowali się na ósmej pozycji w K-2 1000m. Szczepanek natomiast był siódmy w półfinale w K-1 500m.