Hokeiści GKS Tychy wydają się wracać na odpowiednie tory. Tyszanie pewnie pokonali wczoraj Podhale Nowy Targ, choć po dwóch tercjach wynik był na styku.

Tyszanie byli zdecydowanym faworytem tej potyczki. Przez dwie tercje jednak nie mogli tego udowodnić, bowiem „Szarotki” wysoko zawiesiły poprzeczkę. Wszyscy byli też ciekawi jak przed własną publicznością zaprezentuje się nowy nabytek GKS – August Nilsson.

Ponad tysiąc fanów GKS Tychy na pierwszego gola musiało czekać ponad siedem minut. Wówczas Alexandre Boivin otworzył wynik dając prowadzenie „Trójkolorowym”. Cztery minuty później tyszanie podwyższyli prowadzenie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Olli Kaskinen. Zespół Sidorienki jednak nie utrzymał dwubramkowego prowadzenia, bo w 18. min. Martin Przygodzki zdobył kontaktowego gola dla Podhala.

Goście poszli za ciosem i w drugiej tercji doprowadzili do remisu. Tym razem Kamila Lewartowskiego pokonał Ondrej Volrab. Resmiwoy wynik utrzymał się przez niespełna osiem minut. GKS Tychy, grając w podwójnej przewadze, ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem krążek do bramki skierował Emil Bagin. W trzeciej tercji tyszanie kontrolowali przebieg gry, wykorzystując okazje do podwyższenia prowadzenia. Dwa gole zdobył Ondřej Šedivý, a GKS zasłużenie wygrał 5:2.

W kolejnym spotkaniu GKS Tychy zmierzy się na wyjeździe z GKS Katowice. Pojedynek rozegrany zostanie jutro (niedziela, 20.11.) o godz. 17:00.

GKS Tychy – Tauron KH Podhale Nowy Targ 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
1:0 Alexandre Boivin – Christian Mroczkowski, Jean Dupuy (07:22)
2:0 Olli Kaskinen – Radosław Galant, Bartłomiej Jeziorski (11:13)
2:1 Martin Przygodzki – René Svitana, Damian Tomasik (17:44)
2:2 Ondřej Volráb – Bartłomiej Neupauer (24:33)
3:2 Emil Bagin – Alexandre Boivin (32:12, 5/3)
4:2 Ondřej Šedivý – Filip Komorski, Olaf Bizacki (43:42)
5:2 Ondřej Šedivý – Bartłomiej Jeziorski (58:42)

GKS Tychy: K. Lewartowski – O. Jaśkiewicz, E. Bagin;O. Šedivý, F. Komorski, K. Wróbel – O. Bizacki, A. Nilsson;M. Gościński, R. Galant (2), B. Jeziorski – A. Younan, O. Kaskinen;C. Mroczkowski (2), A. Boivin, J. Dupuy (2) – J. Krzyżek, K. Sobecki;M. Ubowski, F. Starzyński (2), S. Marzec (2).