W Ostravie rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowało kilku zawodników MOSM Tychy.

Zawodnicy w Czechach rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego Tychy wywalczyli siedem medali.

W Ostravie tyszanie pokazali, że tyska „Lekka” ma się całkiem dobrze. Złoty medal wywalczyła Roksana Gaj, która wygrała bieg na dystansie 2000 m, a także Mateusz Misterek wygrywając w trójskoku. Ten sam zawodnik był drugi w skoku w dal. Srebro wywalczył też Bartłomiej Wilk w biegu na dystansie 2000 m. Magdalena Wilk i Karolina Kozik również sięgnęły po srebro. Pierwsza w biegu na dystansie 3000 m, a druga 1500 m.

Trzecie miejsce w konkursie skoku w dal zajęła Julia Frąckowiak, która reprezentuje barwy MCKiS Jaworzno. Tuż za podium biegu na 1500 m, bo na czwartej pozycji uplasował się Artur Bizoń. Dobre starty zaliczył również Tomasz Lubowiecki, który startował w finale biegu sprinterskiego na 60 m (zajął siódme miejsce). Natomiast na dystansie 200 m poprawił 15-letni rekord tyskiego klubu.