Zawodnicy GKS SMS Futsal Tychy rozpoczynają zmagania w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu U-15. Turniej finałowy rozgrywany będzie w Lubawie.

Zespół prowadzony przez Zbigniewa Modrzika i Marka Kołodziejczyka będzie walczył w grupie 3. Tam rywalami tyszan będą Okocimski Brzesko, Olimpia Elbląg i Junior Hurtap Łęczyca.

GKS SMS Futsal awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 15 wywalczył dwa tygodnie temu. Wówczas w tyskiej Hali Sportowej wygrali turniej ogrywając GSF Gliwice 3:2, Rekord II Bielsk-Biała 2:0 i GLKS Wilkowice 5:2 oraz remisując 1:1 z Sośnicą Gliwice. – Ci chłopcy są nauczeni żeby strzelić tyle goli ile tylko można – mówił Marek Kołodziejczyk.

Teraz przed młodymi zawodnikami z Tychów prawdopodobnie najtrudniejszy turniej w ich przygodzie z piłką nożną. W piątek (28.01.) tyszanie o 16:20 zmierzą się z Okocimski Brzesko. Sobotnie zmagania rozpoczną od starcia z Olimpią Elbląg o 11:00, a zakończą o 17:40 meczem z Junior Hurtap Łęczyca. Awans do fazy pucharowej wywalczą po dwa najlepsze zespoły z grupy.

Przypomnijmy, że GKS SMS Futsal Tychy to projekt połączonych sił GKS Futsal Tychy i Akademia Piłki Nożnej SMS Tychy.