Hokeiści GKS Tychy odnieśli zwycięstwo w drugim meczu Memoriału Pavla Zabojnika. Tyszanie rozbili 7:3 reprezentację Słowacji do lat 20.

Po minimalnie przegranym pierwszym spotkaniu z gospodarzami turnieju tyszanom przyszło się mierzyć z młodzieżową reprezentacją Słowacji do lat 20. Początek meczu był wyrównany, a ambitna młodzież walczyła z tyszanami jak równy z równym.

Wynik otworzył po nieco ponad trzech min. gry Bartłomiej Jeziorski. Wydawać się mogło, że taki początek zniechęci młodych Słowaków. Nic bardziej mylnego, ci odważnie atakowali i szukali wyrównującego gola. Znaleźli go w połowie tercji, a remis utrzymał się do jej końca.

Po zmianie stron Christian Mroczkowski w okresie gry w przewadze tyszan dał prowadzenie swojej drużynie. Rywale odpowiedzieli po nieco ponad min. gry, ale w dalszej części tercji przeważali i trafiali już tyszanie. Najpierw na ponowne prowadzenie „Trójkolorowych” wyprowadził Radosław Galant, a na 4:2 podwyższył Jean Dupuy.

W trzeciej tercji podopieczni Krzysztofa Majkowskiego przyśpieszyli i wyraźnie odskoczyli rywalom. Jakub Witecki w 44. min. znalazł sposób na bramkarza słowackiej kadry, a dwie min. później Yegor Feofanov strzelił szóstą bramkę dla GKS. Chwilę później miejscowi ponownie znaleźli sposób na tyską defensywę, ale ostatnie słowo należało do tyszan. Gola zdobył testowany Douglad Elgstam.

GKS Tychy – Słowacja u20 7:3 (1:1, 3:1, 3:1)
1:0 Jeziorski – Kasperek – Witecki (03:18)
1:1 Kupčo – Krajč (10:52)
2:1 Mroczkowski – Pociecha – Dupuy (23:08) 5/4
2:2 Kupčo – Demek (24:16)
3:2 Galant – Witecki – Seed (26:04)
4:2 Dupuy – Mroczkowski – Pociecha (37:09)
5:2 Witecki – Jeziorski – Kasperek (43:20)