Hokejowa reprezentacja Polski rozpoczęła Turniej o Puchar Niepodległości. Biało-Czerwoni pokonali Estonię 7:3, a pięć goli zdobyli zawodnicy GKS Tychy.

Podopieczni Roberta Kalabera kapitalnie rozpoczęli spotkanie, bo już na jego początku Bartosz Ciura otworzył wynik. Po pierwszej tercji Polacy prowadzili 2:1 będąc zespołem lepiej poukładanym i w pełni kontrolującym przebieg gry.

Po zmianie stron ciężar zdobywania goli wzięli na siebie tyszanie. Najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Jeziorski, który estońskiego bramkarza pokonał w 23. i 27. min. Po niespełna pół godz. gry piątego gola dla Biało-Czerwonych zdobył Filip Komorski i Polska schodziła na przerwę prowadząc 5:1.

Trzecia tercja była najbardziej wyrównana. Estończycy dwukrotnie znaleźli sposób na defensywę Biało-Czerwonych, którzy również dwa razy wpisali się na listę strzelców. Autorem szóstego gola był kolejny gracz GKS Tychy – Alan Łyszczarczyk, a Polska ostatecznie wygrała mecz z Estonią 7:3.

Polska – Estonia 7:3 (2:1, 3:0, 2:2). Bramki : Ciura 1, Wanat 15, Jeziorski 23, Jeziorski 27, Komorski 29, Łyszczarczyk 49, Krężołek 57 – Rooba 17, Arrak 45, Lovkov 52.

Polska: Zabolotny, Miarka, Kostek, Wanacki, Jeziorski, Wałęga, Paś, Ciura, Jaśkiewicz, Łyszczarczyk, Komorski, Krężołek, Dronia, Kurnicki, Kiedewicz, Smal, Bukowski, Zieliński, Horzelski, Tyczyński, Krzemień, Wanat