Tyszanie wystartowali w Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu i.. wrócili z dwoma złotymi krążkami. Oba zdobył Dawid Wiekiera.

Tyscy zawodnicy startowali w Oświęcimiu (15-latkowie) i Ostrowcu Świętokrzyskim (16-latkowie), gdzie właśnie podopieczny Aleksandry Radek wywalczył tytuł mistrza Polski.

Już podczas pierwszego dnia zmagań Wiekiera stanął na najwyższym stopniu podium deklasując rywali podczas startu na 50 m stylem klasycznym. Tyszanin uzyskał czas 30,43, który dał mu wielki sukces. Wynik ten tyszanin powtórzył dwa dni później. Tym razem na dystansie 100 m stylem klasycznym Wiekiera z czasem 1:05,25 pokonał rywali i zdobył drugi złoty medal!

W finale B na 100 m stylem motylkowym wystartowała Wiktoria Niemczyk. Z czasem 1:08,07 zajęła 17. miejsce, a w finale B na 200 m stylem motylkowym uzyskała czas 2:32,44.

W Oświęcimiu startował natomiast Kacper Komorowski. Wychowanek Justyny Andrzejewskiej na dystansie 200 m stylem klasycznym z czasem 2:35,04 zajął 8. miejsce.