Patrycja Jasińska niedawno wywalczyła medal Mistrzostw Europy w Dutahlonie, a już szykuje się na start w Mistrzostwach Świata Ironman w Utah.

Tyska trenerka i położna w maju br. wystartowała w zawodach Championman Duathlon na dystansie średnim (10/60/10). Ukończyła je z czasem 3h14min co dało jej pierwsze miejsce w kat. wiekowej i tytuł Mistrzyni Polski w K25. Otrzymała tym samym kwalifikację na Mistrzostwa Europy, które 18. września rozegrano w Bilbao. Tyszanka zajęła tam trzecie miejsce w K25.

W czerwcu natomiast Jasińska wystartowała w Ironman 70.3 w Warszawie. Zawody te wygrała w K25 z czasem 4h37min. otrzymując slota (kwalifikację) na Mistrzostwa Świata w Utah. Zawody w Stanach Zjednoczonych rozegrane zostaną 28.10.

Podopieczna Anny Halskiej jest jedną z najlepiej rokujących triathlonistek w kraju. – Powyższe osiągnięcia są dla mnie zaszczytem. Nie spodziewałam się, że tegoroczny sezon może rozpocząć się aż tak dobrze – mówiła tyszanka. Otrzymane kwalifikacje są ogromnym wyzwaniem nie tylko sportowym, ale i finansowym. Dlatego też zawodniczka musiała utworzyć „zrzutkę” i poprosić o wsparcie.

– Ze względu na to, że zdobyte kwalifikacje są dla mnie ogromnym zaskoczeniem, a oba starty (ME oraz MŚ) odbywają się jeszcze w tym roku, ciężko będzie mi w tak krótkim czasie uzbierać potrzebne fundusze na oba starty. Dlatego postanowiłam utworzyć „zrzutkę”, gdzie można wesprzeć mój udział w MŚ – dodaje Patrycja Jasińska.

Zebrane środki będą przeznaczone m.in. na transport roweru, zakwaterowanie i opłacenie udziału w zawodach. Tyszankę można wesprzeć poprzez portal zrzutka.pl.