Tyszanka została mistrzynią Polski w trójskoku! Podczas 23. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które były jednocześnie Mistrzostwami Polski U18 Karina Sofińska zdeklasowała rywalki.

Podopieczna Bogdana Przybycina jechała do Warszawy mając w pamięci dobre starty w tym sezonie. Tyszanka bowiem w lutym wywalczyła srebro podczas halowych mistrzostw Polski juniorek młodszych, a w czerwcu pobiła swój rekord życiowy (11 m 65 cm). Co więcej tuż przed zawodami w stolicy na treningu poprawiła ten wynik o 4 cm!

xl

Zawodniczka MOSM Tychy w eliminacjach jednak spaliła dwie pierwsze próby. Wytrzymała jednak próbę nerwów i kapitalnym skokiem na odległość 11 m 86 cm poprawiła swój rekord i wygrała eliminacje. Druga zawodniczka z Ostrołęki skoczyła bowiem aż 23 cm bliżej!

W finałach już tyszanka spisywała się bez zarzutów. Karina Sofińska w pierwszej próbie poprawiła rekord życiowy, a w kolejnych skakała na odległość 11 m 76 cm, 11 m 65 cm, 11 m 83 cm i kolejny rekord życiowy – 11 m 89 cm. W szóstej uzyskała fenomenalny wynik 11 m 97 cm, ale z powodu zbyt silnego wiatru wynik nie mógł zostać uznany za rekord życiowy. Wystarczyło to jednak na wywalczenie złotego medalu mistrzostw Polski!