Bezapelacyjnie najlepszym zespołem Mistrzostw Miasta Tychy Amatorów w Siatkówce została ekipa Volley Stars. Zespół przez cały turniej nie stracił nawet seta.

Zawody rozgrywane w tyskiej Hali Sportowej stały na przyzwoitym poziomie.

W grupie A bezkonkurencyjny był zespół Volley Stars, który zgarnął komplet punktów nie tracąc przy tym nawet seta! Drugie miejsce zajęła ekipa Samatix. W grupie B pierwszą pozycję zajęła drużyna Contry, która również nie straciła seta i wyprzedziła FC Baloniki.

Półfinałowe pojedynki były ciekawe, ale dość jednostronne. Najpierw Volley Stars 2:0 ograł FC Baloniki, a chwilę później Contra 2:0 pokonała Samatix. Ten drugi zespół w meczu o trzecie miejsce po wyrównanym pojedynku pokonał FC Baloniki 2:0.

Finałowe starcie było zwieńczeniem ciekawego i stojącego na dobrym poziomie turnieju. Volley Stars w pierwszym secie wygrał do 22. W drugim Contra zagrała jeszcze lepiej, ale po wyrównanej wymianie musiała uznać wyższość rywali. Volley Stars tym samym został mistrzem Tychów.

Turniej organizowany był przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach przy współpracy z Tyskim Klubem Siatkarskim.