Alicja Pyszka-Bazan została wicemistrzynią Europy podczas IRONMAN 70.3. Tyszanka była druga w swojej kategorii wiekowej.

Znana również jako Fit Ala zawodniczka startowała w duńskim Elsinore, gdzie miała do pokonania 1,9 km pływania, 21.1 km biegu oraz 90 km jazdy na rowerze. Tyszanka spisała się rewelacyjnie, choć na trasie miała swoje problemy.

Zawody rozpoczęło pływanie, w którym zgodnie z przewidywaniami Alicja Pyszka-Bazan była najszybsza. Tyszanka niespełna dwa km pokonała z czasem 25,37, prowadząc w swojej kategorii wiekowej aż do 56 kilometra etapu kolarskiego. Wówczas przytrafił się jej błąd, a wjazd w dziurę skutkował złapaniem gumy.

Mimo tego, tyszanka zawody ukończyła z czasem 4:35.06 sięgając po wicemistrzostwo Europy w swojej kategorii wiekowej. Pyszka-Bazan była czwarte w klasyfikacji open.