Jakub Witecki nie będzie już bronił barw GKS Tychy. Z klubem pożegnał się też kierownik techniczny – Waldemar Fuks.

„Wiciu” jest wychowankiem KTH Krynica, z którego przeniósł się do Tychów w 2009 roku. Nic więc dziwnego, że zawodnik zżył się z miastem, kibicami i przede wszystkim klubem.

Przez lata Witecki wyróżniał się walecznością, doskonałą jazdą na łyżwach oraz wieloma efektownymi akcjami. W PHL w „Trójkolorowych” barwach rozegrał 622 spotkania, w których strzelił 133 bramki oraz zanotował 176 asyst. W ciągu trzynastu lat gry z GKS Tychy zdobył cztery Mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski oraz trzy Superpuchary. Wywalczył też brązowy medal Pucharu Kontynentalnego, a w kadrze narodowej był przez lata ważną postacią.

Z GKS Tychy rozstał się też kierownik techniczny – Władysław Fuks. Były zawodnik przez lata opanował niemal do perfekcji technikę ostrzenia łyżew, które zawsze były w pełni gotowe do gry. Fuks wcześniej również słynął z doskonałej jazdy na lodzie, a w latach 1977 – 1984 bronił barw GKS Tychy, którego jest wychowankiem.

Kierownikiem technicznym był nieprzerwanie od 2004 roku. Od zbliżającego się sezonu funkcję tę pełnić będą Jacek Kucharewicz i Michał Woźnica.

Przypomnijmy, że wcześniej z drużyną GKS-u Tychy oficjalnie rozstali się bramkarz Mathias Israelsson, obrońcy: Marek Biro, Jakub Michałowski i Michał Kotlorz oraz występujący w ataku Alexander Szczechura, Michael Cichy i Kacper Gruźla.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.