Hokeiści GKS Tychy efektownie zakończyli drugą rundę rozgrywek PHL. Tyszanie rozbili Tauron Podhale Nowy Targ 6:1.

Spółka Tyski Sport S.A. specjalnie na ten mecz przygotowała promocję, a każdy kibic, który przebrał się z okazji Halloween otrzymał darmową wejściówkę. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego natomiast zagrali w specjalnie z tej okazji przygotowanych koszulkach.

Zawodnicy GKS Tychy od początku meczu narzucili swój styl i już po niespełna półtorej min. objęli prowadzenie. Gola otwierającego wynik zdobył Michael Cichy. Kilka minut później wynik podwyższył Dienis Siergushkin. W 12. min. tyszanie wykorzystali błąd grających w przewadze gości i strzelili trzecią bramkę. Jej autorem był Mateusz Gościński. Jeszcze przed przerwą „Trójkolorowi” wykorzystali okres gry w przewadze, a gola wówczas zdobył Cichy.

Na drugą tercję tyszanie wyszli wyraźnie rozluźnieni, bo po pięciu min. gry stracili gola. Odpowiedział na niego w 36. min. Siergushkin, drugi raz tego dnia pakując krążek do bramki Podhala. Wynik ustanowił Jakub Witecki w 45. min. spotkania. GKS Tychy wygrał wysoko, efektownie i w pełni zasłużenie. Wygrana jednak miała słodko-gorzki smak, bowiem komplet punktów i tak nie dał tyszanom szans na walkę o Turniej Finałowy Pucharu Polski.

Wracając do specjalnie zorganizowanej akcji „Bilet albo przebranie” kibice będą mogli zakupić okazjonalne koszulki, w których wystąpili podopieczni Krzysztofa Majkowskiego. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na działalność Stowarzyszenia Tyskie Lwy, które dba o rozwój młodych hokeistów.

GKS Tychy – Tauron Podhale Nowy Targ 6:1 (4:0, 1:1, 1:0).
1:0 Michael Cichy – Christian Mroczkowski, Michał Kotlorz (01:28)
2:0 Dienis Sierguszkin – Artiom Smirnow (05:18)
3:0 Mateusz Gościński (11:11, 4/5)
4:0 Michael Cichy – Alexander Szczechura, Christian Mroczkowski (14:25, 5/4)
4:1 Łukasz Siuty – Dawid Majoch, Bartłomiej Wsół (24:44)
5:1 Dienis Sierguszkin – Jakub Witecki, Marek Biro (35:36)
6:1 Jakub Witecki – Dienis Sierguszkin, Marek Biro (44:39)

GKS (2): Lewartowski – Pociecha, Biro (2); Gościński, Galant, Jeziorski – Wróbel, Kotlorz; Marzec (2), Ubowski, Krzyżek – Seed, Bizacki; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Smirnow (2), Żełdakow; Sierguszkin, Fieofanow, Witecki (2).