Siatkarze TKS Tychy udanie rozpoczęli rozgrywki. Tyszanie wygrali wyjazdowe spotkanie z Extrans Sędziszów 3:1.

Marcin Nycz przed sezonem mocno przebudował zespół, ale jak widać nie stracił on na jakości. Mimo kilku młodych zawodników tyszanie w Sędziszowie zagrali bardzo dobry mecz w pełni zasłużenie wygrywając.

Pierwszy set był najbardziej wyrównaną partią tego spotkania. Po emocjonującej końcówce TKS jednak wygrał 25:23. W drugim inicjatywę przejęli gospodarze, którzy byli bardzo skuteczni zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Korzystali z każdej okazji, by odskoczyć tyszanom i wygrali tę partię do 19.

W kolejnych już tyszanie byli mocno skoncentrowani i od początku do końca mieli grę pod kontrolą. Gospodarze próbowali gonić wynik i nawiązać wyrównaną walkę, jednak zawodnicy TKS grali pewnie i w pełni zasłużenie wygrali dwa sety kolejno do 20 i 19, a tym samym cały mecz 3:1.

W najbliższy weekend TKS Tychy również zagra na wyjeździe. Tym razem tyszanie udadzą się do Rybnika na starcie z TS Volley.

Extrans Sędziszów – TKS Tychy 1:3 (23:25, 25:19, 20:25, 19:25).