Drugi zespół GKS Tychy rozegrał wczoraj mecz kontrolny. Tyszanie pokonali 2:1 przedstawiciela wadowickiej Ligi Okręgowej – Vicotirę 1918 Jaworzno.

Jarosław Zadylak miał okazję przyjrzeć się zawodnikom, którzy nie mają za wiele okazji do gry na poziomie IV Ligi. Tyszanie więc zagrali w eksperymentalnym składzie, ale nie zawiedli oczekiwań.

Pierwsza połowa należała do przyjezdnych, którzy przeważali i zdobyli jedynego gola w tej części gry. W 28. min. Cebula skapitulował po uderzeniu piłki głową przez zawodnika rywali. „Trójkolorowi” odrobili straty w drugiej połowie.

Po zmianie stron na placu gry pojawili się zawodnicy pierwszego składu GKS II. Ich doświadczenie pomogło przechylić szale zwycięstwa na korzyść miejscowych. Wilk potrzebował zaledwie kilkudziesięciu sekund, by dwukrotnie pokonać bramkarza z Jaworzna. Najpierw trafił z rzutu wolnego, a chwilę później wyłuskał piłkę spod nóg obrońcy Victorii i w sytuacji sam na sam dał tyszanom prowadzenie.

GKS II Tychy wygrał sparingową potyczkę 2:1, a w najbliższą zmierzą się na wyjeździe z Unią Turza Śląska.

GKS II Tychy – Victoria 1918 Jaworzno 2:1 (0:1)
0:1 (28. głową)
1:1 Wilk (53. wolny)
2:1 Wilk (54.)

GKS II Tychy: Cebula – Raciborski, Słanek, Chwaja, Koczub, Parysz, Kacprowski, Poloczek, Misztal, Lach, Wilk oraz Jarczak, Myszor, Parkitny, Matyjas, Porwolik, Rabiej i Kawka. Trener Jarosław Zadylak.