Polonia Tychy po porażce z liderem wróciła na właściwy tor. Tyszanki po ciężkim meczu pokonały na wyjeździe UKS Gamów 2:0.

Mecze w Gamowie zawsze były trudne i stały na dobrym poziomie. Nie inaczej było i tym razem, choć do przerwy podopieczne Dawida Kołodziejczyka spisywały się bardzo słabo.

Zawodniczki Polonii starały się trzymać planu, ale rywalki były agresywne i grały z większym zaangażowaniem co uniemożliwiło jego realizację. Choć przewaga należała do tyszanek to nic z niej nie wynikało. Rywalki w ataku także nie błyszczały, przez co Magdalena Antkowiak pozostawała bezrobotna. Do przerwy więc gole nie padły.

03-20160918 polonia-Rybnik urslis206

W przerwie w tyskiej szatni padło kilka ostrych słów, a tyszanki wyraźnie się przebudziły. Dawid Kołodziejczyk postanowił zagrać trójką w obronie, co zwiększyło intensywność w środkowej strefie boiska. Efekt taka taktyka przyniosła w 58. min. kiedy to trójkową akcję celnym trafieniem wykończyła Wiktoria Nowak. Atakująca Polonii pięknym wolejem pokonała bramkarkę UKS Gamów. Ten gol całkowicie odmienił grę tyszanek, które nabrał więcej pewności siebie. Polonia zaczęła odważniej atakować, a ataki były bardziej pomysłowe. W końcówce na listę strzelców wpisała się Klaudia Tobiczyk, która tego dnia rozgrywała bardzo dobre spotkanie.

Po spotkaniu Wiktoria Nowak zauważyła, że kolejny raz tyszanki potrafił utrzymać czyste konto. – Przede wszystkim cieszy kolejne zwycięstwo i kolejne bramki. Zagrałyśmy też na zero z tyłu, co udaje się nam po raz kolejny w tym sezonie – mówiła. – Potrafię zagrać lepszy mecz, ale trzeba się cieszyć z tego co jest. UKS Gamów wyjątkowo nam nie leży, więc jestem zadowolona ze zdobytego gola, który pomógł nam wygrać.

lowDSC04097

W następnej kolejce Polonia zagra przed własną publicznością. Tyszanki podejmować będą Concordię Knurów, a spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (02.10.) o godz. 15:00.

UKS Gamów – KKS Polonia Tychy 0:2 (0:0). Bramki: Nowak (58.), Tobiczyk (80.).
Polonia: Antkowiak – Pustelnik (41. Błaszczyk), Płoskonka, Hachuła, Wasiak – Nowak, Ogierman, Stolarczyk, Kopczyńska – Hałatek, Tobiczyk.