Siatkarki TKS Ekobet Tychy długo nie mogły wygrać spotkania. Passę przełamały w Katowicach ogrywając UKS Sokół 43 3:0!

Tyszanki w Katowicach rozegrały bardzo dobre spotkanie, w którym od początku narzuciły swój styl gry. Kapitalne zawody rozgrywała przyjmująca TKS – Angelika Strządała od której zaczynało się wiele skutecznych ataków.

W pierwszym secie katowiczanki próbowały nawiązać wyrównaną walkę. Stać je było jednak tylko na 21 punktów, a w drugiej partii zdobyły oczko mniej. Dominacja TKS Ekobet odebrała chęci do walki rywalkom, które w decydującej części zaliczyły tylko 18 punktów.

Tyszanki przerwały złą passę i dzięki wygranej wskoczyły na szóste miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz TKS rozegra 20 stycznia, kiedy to podejmie KPKS Halemba.

UKS Sokół 43 Katowice – TKS Ekobet Tychy 0:3 (21:25, 20:25, 18:25).