Koszykarska sekcja GKS Tychy dokonała trzech wzmocnień. Czy w przyszłym sezonie tyszanie na poważnie włączą się do walki o awans?

Tomasz Jagiełka kompletuje skład na przyszły sezon. Tym razem wygląda na to, że GKS Tychy na poważnie włączy się do walki o awans.

Poważne wzmocnienie
Kolejnym nowym gracze w talii Jagiełki został Maciej Koperski, który dwa lata temu został MVP finałów Mistrzostw Polski juniorów starszych. 22-letni rozgrywający od pięciu lat występuje na poziomie pierwszej ligi, a ostatnie dwa sezony spędził w Górniku Wałbrzych.

Koperski od dłuższego czasu był na liście życzeń Jagiełki. – Około dwa lata temu trener chciał mnie już pozyskać i teraz doszedłem do wniosku, że GKS Tychy jest dobrą opcją rozwoju dla zawodnika w moim wieku. Mam nadzieję, że swoje umiejętności przełożę na dobre wyniki zespołu i wspólnie osiągniemy coś w najbliższym sezonie – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy po podpisaniu kontraktu.

Debiut w I Lidze
W GKS Tychy będzie występował też zawodnik, przed którym stanie szansa debiutu na pierwszoligowym poziomie. Jakub Nowak przez ostatnie cztery lata występował w AWF Katowice, a w ostatnim sezonie rozegrał 875 minut i rzucił 416 punktów.

– Jestem bardzo ciekawy Suzuki 1. Liga, ale przede wszystkim różnicy pomiędzy ligami. Najważniejsze, że czuję się gotowy podjąć rękawicę i walczyć dla zespołu w każdym spotkaniu – zaznacza nowy zawodnik GKS Tychy.

Z Opola do Tychów

Trener Tomasz Jagiełka postawił też na o rok młodszego od Koperskiego Andrzeja Krajewskiego, który ma już za sobą grę w Suzuki 1. Lidze. 20-latek ostatni sezon spędził w Weegree AZS Politechnika Opolska.

– Zastanawiałem się nad ofertą, ale ostatecznie podjąłem decyzję o przenosinach do Tychów. Wiem doskonale, że trener Tomasz Jagiełka jest znakomitym fachowcem i potrafi wyciągnąć od zawodników wszystko co najlepsze. Ponadto słyszałem, że GKS Tychy jest dobrze zorganizowanym i poukładanym klubem – mówi Andrzej Krajewski, nowy zawodnik GKS Tychy.

Nim trafił do Politechniki Opolskiej Krajewski rozegrał sezon w Baskecie Poznań. Na pierwszoligowym poziomie rozegrał 209 minut i zdobył 310 punktów.