Jego ojciec zdobywał pierwsze Mistrzostwo Polski z GKS Tychy, a później był trenerem bramkarzy. Dzisiaj jego syn podpisał swój pierwszy kontrakt z „Trójkolorowymi”.

Mowa o Karolu Sobeckim, który urodził się w roku kiedy jego tata sięgał po Mistrzostwo Polski. Syn chce pisać swoją historię z GKS Tychy, a jego pierwszy kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższy sezon.

Karol Sobecki ma dopiero 16 lat, a już w poprzednim sezonie znalazł się w kadrze tyszan na mecz o brązowy medal z JKH GKS Jastrzębie. Debiutu nie zaliczył, ale poczuł już atmosferę meczów o stawkę. W ubiegłym sezonie występował w MOSM Tychy, dla którego w pierwszej lidze rozegrał 25 spotkań. Zdobył w nich trzy gole i odnotował trzy asysty. Zawodnik zagrał też w Mistrzostwach Świata U18 IB.

– Bardzo jestem szczęśliwy z możliwości podpisania kontraktu, bo daje on mi motywację do dalszej pracy. Będę na pewno walczył o jak najwięcej minut na lodzie. Moim celem jest dobre pokazanie się na treningach i zaistnienie już w spotkaniach ligowych – mówił oficjalnej stronie tyszan obrońca.

Zawodnik od małego jest związany z hokejem. – Kiedy byłem dzieckiem, to chodziłem na mecze GKS Tychy. Pamiętam spotkanie z 2009 roku, kiedy nasz klub wygrał Puchar Polski z Naprzodem Janów. Bardzo mi się podobało jak widziałem mojego tatę na lodzie i jak dumnie reprezentował klub – kończy Karol Sobecki.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.