Koszykarze GKS Tychy zwycięsko zakończyli sezon zasadniczy. Tyszanie pokonali na wyjeździe SKK Siedlce 74:70 i utrzymali czwartą pozycję na koniec rozgrywek.

Zespół Tomasza Jagiełki do Siedlec jechał z nadziejami, że wygrana może dać trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Tyszanie swój plan wykonali, ale wygrał też GTK Gliwice.

GKS Tychy od początku narzucił swój styl gry i grał bardzo uważnie zarówno w defensywie, jak i skutecznie w ofensywie. Dzięki temu na pierwszą przerwę tyszanie schodzili prowadząc 21:18. W drugiej kwarcie gospodarze wzięli się za odrabianie strat. Na przerwę jednak GKS schodził prowadząc jednym oczkiem.

GKS Tychy - Legia Warszawa

Po zmianie stron to siedlczanie lepiej się prezentowali. Tyszanie nie byli w stanie przejąć kontroli nad meczem, przez co gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie. W czwartej kwarcie jednak wszystko wróciło do normy i GKS Tychy po emocjonującej końcówce wygrał 74:70.

Ostatecznie podopieczni Tomasza Jagiełki zajęli czwarte miejsce w sezonie zasadniczym.

SKK Siedlce – GKS Tychy 70:74 (18:21, 19:17, 20:17, 13:19).