Rezerwa GKS Tychy wygrała ostatni tegoroczny mecz Zina IV Ligi. Tyszanie pokonali 1:0 Drzewiarza Jasienica i zimę spędzą na pozycji wicelidera.

Podopieczni Jarosława Zadylaka podchodzili do spotkania z Drzewiarzem znając wynik meczu LKS Bełk, który dzień wcześniej wygrał swój mecz. Tyszanie więc musieli zgarnąć pełną pulę, by zrównać się punktami z liderem.

Drzewiarz jednak postawił „Trójkolorowym” twarde warunki, a po trzech min. gry mógł nawet objąć prowadzenie, ale zmarnował kontratak. W odpowiedzi groźnie uderzał Krężelok, ale piłka minimalnie minęła cel. Tyszanie sposobu na złamanie defensywy gości szukali uderzeniami z dystansu. Swoich sił próbowali m.in. Paluch i ponownie Krężelok, ale ich uderzenia efektownymi paradami zatrzymywał bramkarz Drzewiarza.

Po zmianie stron zawodnicy GKS nadal atakowali, ale ich próby ciągle były nieskuteczne. Najbliżej szczęścia był Krężelok, który trafił piłką w słupek. Kwadrans przed końcem kapitalną interwencją w sytuacji sam na sam z Misztalem popisał się bramkarz gości. W 78. min. jednak już był bezradny, a rzut karny po faulu na Kopczyku wykorzystał Misztal.

Trzy min. przed końcem spotkania tyszanie powinni byli podwyższyć prowadzenie, ale piłka ponownie zatrzymała się na słupku. W doliczonym czasie przyjezdni zdobyli wyrównującego gola, ale na szczęście „Trójkolorowych sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. GKS II Tychy wygrał trzeci mecz z rzędu i zrównał się punktami z LKS Decor Bełk.

Po spotkaniu Jarosław Zadylak jednak miał mieszane uczucia co do gry swoich podopiecznych. – Naszą bolączką było zbyt wolne rozgrywanie piłki, przez co nie stworzyliśmy sobie za wielu klarownych okazji strzeleckich. Cieszy jednak to, że nie tracimy głowy nawet, gdy w 75. minucie jest 0:0 tylko konsekwentnie dążymy do założonego celu – mówił trener GKS II Tychy.

GKS II Tychy – LKS Drzewiarz Jasienica 1:0 (0:0). Bramka: Misztal (78. karny).
GKS II Tychy: 1. Odyjewski – 17. Pipia (46, 6. Rutkowski), 4. Zarębski, 19. Kopczyk, 20. Ploch, 11. Misztal, 13. Pawlusiński, 24. Paluch (85, 8. Staniucha, 90, 7. Kokoszka), 32. Krężelok, 77. K. Piątek (59, 14. Dzięgielewski), 79. Machowski (66, 31. Orliński). Trener Jarosław Zadylak.