Tyska Liga Szóstek ma za sobą już cztery kolejki. W ostatniej zaskoczył Hiacynt Tychy, który.. pobił własny rekord zdobytych goli.

Tym razem lider tabeli mierzył się z Wybrzeżem Klatki Schodowej, który ją zamyka. Outsider nie tylko jeszcze nie zapunktował, ale i posiada najmniej szczelną defensywę ligi. Fakt ten wykorzystali zawodnicy Hiacyntu, którzy zaaplikowali rywalowi.. trzydzieści goli!

Najskuteczniejszy zespół ligi jest liderem, ale aż cztery ekipy mają na koncie komplet zwycięstw. Drugi FC Dallas pokonał w ostatniej kolejce 12:1 Kopaczy, Tyskie Dzbany ograły 8:5 Czułowiankę Tychy, a From UA 6:1 Amsterdam Duet Team. Pierwsze punkty w Tyskiej Lidze Szóstek wywalczyły zespoły Olimpii i Drink Team, które w bezpośrednim starciu zremisowały 5:5.

W pościgu za liderami jest ekipa Oszołomów, która wygrała 6:4 z KS Pampeluną. Choć do końca sezonu jeszcze długa droga, a zespoły mogą teraz dopisywać po trzech nowych graczy do listy to wydaje się, że końcowy triumf rozstrzygnie się pomiędzy Hiacyntem i FC Dallas. Bezpośrednie mecze „wielkiej czwórki” na pewno będą ciekawymi widowiskami.

Przypomnijmy, że organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie Polskiego Sportu przy współpracy z MOSiR Tychy. Mecze natomiast odbywają się na boisku typu „Orlik” przy ul. Wejchertów.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.