Hokeiści GKS Tychy nie sprostali Mistrzowi Polski i przegrali 2:3. Tyszanie jednak do ostatnich sekund walczyli o korzystny wynik w Jastrzębiu.

Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego jechali do Jastrzębia po wygraną. Ci z kolei liczyli na dobry powrót na ligowe podwórko po meczach Ligi Mistrzów.

Walka o punkty jeszcze dobrze się nie rozpoczęła, a kibice już byli świadkami dobrego pojedynku bokserskiego. Rusłan Baszyrow musiał uznać wyższość zawodnika GKS Tychy – Artioma Smirnowa. Sytuacji podbramkowych nie było za wiele, a pierwsza bramka padła po kwadransie gry. Kamila Lewartowskiego zaskoczył Rác, który minutę później podwyższył prowadzenie tyszan.

Wydawało się, że jastrzębianie uspokoją grę i narzucą swój styl gry, ale 29 sek. po podwyższeniu wyniku stracili gola. Radosław Galant trącił krążek uderzony przez Jasona Seeda i zdobył kontaktową bramkę. To trafienie chyba rozkojarzyło „Trójkolorowych”, bo 12 sek. później stracili trzeciego gola.

W drugiej tercji bramki nie padły, a zawodnicy obu ekip dali popis nieskuteczności. Jednak trzecią partię podopieczni Majkowskiego rozpoczęli od mocnego uderzenia, bo już po 31. sek. Christian Mroczkowski dał sygnał do gonienia wyniku. „Trójkolorowi” mimo ambitnych zamiarów nie byli w stanie wyrównać, a nie pomogły w tym nawet trzy gry w przewadze oraz próba gry z wycofanym bramkarzem.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
1:0 – Roman Rác – Dominik Jarosz (14:26),
2:0 – Roman Rác – Radosław Nalewajka (15:24),
2:1 – Radosław Galant – Jason Seed, Bartłomiej Jeziorski (15:43),
3:1 – Marcin Horzelski- Dominik Jarosz (15:55),
3:2 – Christian Mroczkowski – Jason Seed (40:31)

JKH: Nechvátal – Kostek, Bahalejsza (6); Urbanowicz, Pavlovs (2), Razgals (2) – Górny, Bryk; Baszyrow (27), Rác, Kalns – Horzelski, E. Ševčenko; Kasperlík, Mlynarovič, R. Nalewajka (2) – Gimiński, Kamienieu; Pelaczyk, Jarosz, Ł, Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber

GKS Tychy: Lewartowski – Seed, Bizacki; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Smirnow (27), Kotlorz (2); Sierguszkin (2), Fieofanow, Gruźla – Pociecha, Biro; Gościński (2), Galant, Jeziorski (2) – Michałowski (2); Marzec, Ubowski, Witecki oraz Krzyżek.
Trener: Krzysztof Majkowski.