Znakomicie uzupełniający się duet opuszcza GKS Tychy. Z „Trójkolorowymi” pożegnali się Michael Cichy i Alexander Szczechura.

Obaj zawodnicy stanowili o sile ofensywnej GKS Tychy. O ile Cichy jest typem snajpera, to Szczechura za to potrafił stwarzać wiele okazji podbramkowych kolegom.

Zawodnicy z GKS Tychy sięgnęli po trzy mistrzostwa Polski, ale też wywalczyli Puchar i dwa superpuchary kraju. – Przed startem nowego sezonu sztab szkoleniowy GKS Tychy podjął decyzję o rezygnacji z ich usług – podała oficjalna strona tyszan.

Od dłuższego czasu spekulowano o odejściu obu graczy. Nie wiadomo gdzie będą grali w kolejnym sezonie, bowiem portal hokej.net wśród potencjalnych pracodawców zabójczego duetu wymienia GKS Katowice i Re-Plast Unię Oświęcim. Całkiem możliwe, że zawodnicy wybiorą właśnie GKS Katowice, który będzie grał w europejskich pucharach.

Michael Cichy do Tychów trafił przed sezonem 2014/15. Od tamtego czasu zagrał w 389 meczach ligowych zdobywając 494 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej (213 bramek i 291 asyst). Szczechura gra w Polsce od siedmiu lat, a dla „Trójkolorowych” zagrał w 326 spotkaniach zdobywając 130 goli i notując 253 asysty.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.