Hokejowy GKS Tychy pozyskał nowego napastnika. Roczną umowę podpisał 32-letni Ondrej Sedivy, który ostatnio grał w HC Frydek-Mistek.

32-latek w minionym sezonie był klubowym kolegą Filipa Komorskiego i Bartosza Ciury. – Dostałem bardzo dobre referencje od Filipa Komorskiego i Bartka Ciury. Wiem, że GKS Tychy ma bogatą historię i jestem bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do takiego klubu. Ponadto odpowiada mi lokalizacja, bo będę miał blisko z Bohumina w którym mieszkam – mówił oficjalnej stronie Ondrej Sedivy.

Czeski napastnik jest wychowankiem Vitkovic, a praktycznie całą swoją karierę spędził w Czechach. Ostatnie dwa sezony był zawodnikiem pierwszoligowego HC Frydek Mistek oraz mistrza Czech – HC Ocelari Trzyniec. W ubiegłym sezonie w barwach ekipy Frydka zagrał w 27 meczach zdobywając siedem goli i notując 21 asyst. W Trzyńcu natomiast w 25 spotkaniach dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i czterokrotnie asystował.

Nim Sedivya trafił do Czech w latach 2016-20 występował w austriackim HC Innsbruck, który występował w lidze EBEL. Zagrał tam w 293 meczach strzelając na taflach EBEL 72 gole i notując 117 asyst.

– Przyszedłem grać do Tychów o najwyższe cele. GKS musi wrócić tam gdzie jego miejsce, czyli po zakończeniu sezonu na fotel Mistrza Polski – zapowiada Ondrej Sedivy.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.