Tyska Galeria Sportu zaprasza na wyjątkowe spotkanie. Gościem Piotra Zawadzkiego będzie Mariusz Czerkawski.

Słynny hokeista dokładnie miesiąc temu obchodził swoje 50. urodziny. Dzisiaj (piątek, 13.05.) o godz. 19:00 będzie opowiadał o swojej wielkiej karierze.

Mariusz Czerkawski bez dwóch zdań jest najwybitniejszym polskim hokeistom. Jako pierwszy Polak zagrał na taflach NHL – najlepszej lidze świata. Choć urodził się w Radomsku, to w wieku kilku lat przeprowadził się do Tychów gdzie rozpoczął swoją przygodę z hokejem. Od młodzieżowych zespołów GKS Tychy, aż do pierwszego zespołu z którego w 1991 roku trafił do Djurgårdens IF. W Szwecji wywalczył Klubowy Puchar Europy.

W 1994 roku „Super Mario” trafił do Boston Bruins i zadebiutował w NHL. W najlepszej lidze świata występował również w Edmonton Oilers, New York Islanders, Montreal Canadiens i Toronto Maple Leafs. Wychowanek GKS Tychy reprezentował kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w Albertville w 1992 roku, a także pięciokrotnie na turniejach mistrzostw świata.

Zawodnik jest doskonałym wzorem do naśladowania dla młodych adeptów hokeja, a jego perfekcyjna technika jazdy, kontrola nad krążkiem oraz silne i skuteczne uderzenie były znakiem rozpoznawczym.

Wstęp na spotkanie z Mariuszem Czerkawskim oraz gośćmi specjalnymi jest darmowe, ale obowiązują zapisy. Szczegóły – 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl. Początek o godz. 19:00.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.