GKS Tychy rozpocznie dzisiaj (piątek, 26.03.) walkę o brązowy medal Mistrzostw Polski. W „Małym Finale” tyszanie zmierzą się z GKS Katowice.

Dwa pierwsze spotkania o brąz rozegrane zostaną w Tychach, a rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych. Brązowego medalistę najpóźniej poznamy 3 kwietnia.

„GieKSa” w ćwierćfinale fazy play-off najpierw wyeliminowała Re-Plast Unię Oświęcim wygrywając rywalizację 4:2. W półfinale natomiast katowiczanie musieli uznać wyższość JKH GKS Jastrzębie, które awansowało do finału wygrywając 4:1. Tyszanie natomiast w ćwierćfinale 4:0 pokonali Ciarko STS Sanok, by w półfinale ulec Comarch Cracovii 2:4.

Najlepiej punktującymi zawodnikami GKS Tychy są Paul i Alex Szczechura (cztery bramki i sześć asyst) oraz Michael Cichy (trzy gole i pięć asyst). W zespole GKS Katowice najwięcej punktów zdobył Bartosz Fraszko (siedem goli i cztery asysty) i Grzegorz Pasiut (cztery bramki i siedem asyst).

W sezonie zasadniczym tyszanie dwa razy pokonali sąsiada „zza miedzy” (5:2 u siebie i 3:1 na wyjeździe), a dwa razy musieli uznać wyższość rywala (1:4 i 3:4 po dogrywce).

Teraz stawką „Derbów Śląska” jest brązowy medal Mistrzostw Polski. Początek dzisiejszego i jutrzejszego pojedynku zaplanowano na godz. 18:00.