Koszykarze GKS Tychy doznali drugiej wyjazdowej porażki. Tyszanie przegrali wyjazdowe spotkanie w Pelplinie z Decką 66:71.

Zespół Tomasza Jagiełki przed własną publicznością spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Ostatnich dwóch wyjazdowych spotkań jednak nie będą miło wspominać..

Wydawało się, że miejscowi są zdecydowanym faworytem. Początek pojedynku jednak należał do tyszan, którzy zmuszali rywala do popełniania błędów i licznych strat. Dzięki temu na drugą kwartę GKS wyszedł prowadząc czteroma punktami. W drugiej tyszanie kontrolowali wynik, ale popełniali też sporo błędów. Na przerwę jednak „Trójkolorowi” schodzili prowadząc 35:32.

Po zmianie stron zawodnicy GKS Tychy wciąż grali dobrze, ale nie potrafili utrzymać minimalnego prowadzenia. Gra była bardzo wyrównana, a na czwartą kwartę zespoły wyszły z wynikiem remisowym. Ostatnia część gry była więc decydująca, a skuteczniejsi w niej byli zawodnicy Decki. Ostatecznie miejscowi wygrali 71:66, a tyszanie ponieśli drugą wyjazdową porażkę w tym sezonie.

Zespół Tomasza Jagiełki kolejny mecz również zagra na wyjeździe. Tyszanie zmierzą się w środę (18.10.) w Bydgoszczy z Astorią.

Decka Pelplin – GKS Tychy 71:66 (13:17, 19:18, 17:14, 22:17)
GKS Tychy – Koperski 19, Walski 10, Bożenko 8, Kamiński 8, Duda 8, Zmarlak 7, Nowakowski 4, Szmit 2, Węgrowski.